12.07.2020    

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Zwardoniu

PCK

Opiekun: Elżbieta Rudnicka

Rok szkolny 2016/2017

SZKOLNE KOŁO PCK W ZESPOLE SZKÓŁ W ZWARDONIU

 

     W szkole w Zwardoniu od momentu jej powstania nieprzerwanie do dziś działa Szkolne Koło PCK. Działalność koła polega na: propagowaniu zdrowego stylu życia oraz zasad higieny osobistej, popularyzacji wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego, udziale w olimpiadach, niesieniu pomocy osobom potrzebującym.

     Na przestrzeni wielu lat członkowie koła zajmowali czołowe miejsca
w konkursach, zawodach i olimpiadach, co udokumentowane jest w kronice. Uczestniczyli w wielu rajdach, zlotach i wycieczkach. Szkolili się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, organizowali akcje charytatywne i pracowali jako wolontariusze. Praca ta została nagrodzona 27.03 br. na sesji Rady Powiatu, podczas której szkole wręczono statuetkę 95-lecia Szkolnych Kół PCK za całokształt pracy na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

                                                                   Elżbieta Rudnicka- opiekun koła


SUKCESY DZIECI ZE ZWARDONIA W KONKURSIE        POŻARNICZYM 

     W dniu 07.04 w Remizie OSP Sól odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Gminie Rajcza. Tegoroczna edycja rozgrywana była pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom i zna zasady udzielania pierwszej pomocy.” Reprezentanci Zespołu Szkół w Zwardoniu odnieśli w turnieju znaczące sukcesy. W kategorii szkół podstawowych zajęli całe podium! Zwyciężył Maciej Bury (kl.V), drugi był Radosław Zwardoń (kl.VI), a trzeci Jan Pawełek (kl.VI).
W kategorii gimnazjów drugie miejsce zajął Michał Patrias (kl.III).  OSP Zwardoń może zatem być spokojna o przyszłość!

                                                           Elżbieta Rudnicka

 
 

Rok szkolny 2015/2016
 
12
 

Rok szkolny 2014/2015


12.12.12 - Grupa studentów Studium Ratownictwa Medycznego w Bielsku - Białej z prof. Ewą Aksamit - Niezręcką przeprowdziła dla uczniów naszej szkoły ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

30.10.2012r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w olimpiadzie" Promocja Zdrowego Stylu Życia PCK".