12.07.2020    

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Zwardoniu

Plastyka i technika

20.04.20

Temat : Architektura

Zapoznaj się z rozdziałem w podręczniku do plastyki ,dotyczącym architektury str. 82-86. Poznaj rodzaje architektury- str. 85.Obejrzyj filmiki przedstawiające najciekawsze przykłady architektury współczesnej ( materiały na Padlecie, zakładka plastyka, 10 niezwykłych projektów budowy– podaje link) .Z dowolnych, dostępnych materiałów skonstruuj budowlę nawiązującą do architektury współczesnej. Stosuj materiały niecodzienne, zaskakujące. Pomyśl o sposobach łączenia materiałów. Pracujecie w domu – budowla może być wykonana w większej skali, z rozmachem ( szczegóły na FB).Ten temat przewidziany jest do realizacji przez dwa tygodnie.

https://padlet.com/halinazeman/z5n034qtm17w16.04

PLASTYKA  

Temat : Architektura

Zapoznaj się z rozdziałem w podręczniku do plastyki ,dotyczącym architektury str. 82-86. Poznaj rodzaje architektury- str. 85.Obejrzyj filmiki przedstawiające najciekawsze przykłady architektury współczesnej (materiały na Padlecie).
Z dowolnych, dostępnych materiałów skonstruuj budowlę nawiązującą do architektury współczesnej. Stosuj materiały niecodzienne, zaskakujące. Pomyśl o sposobach łączenia materiałów. Pracujecie w domu – budowla może być wykonana w większej skali, z rozmachem ( szczegóły
na FB).Ten temat przewidziany jest do realizacji przez dwa tygodnie.

 


07.04.20

TECHNIKA KLVI

Temat: Energia elektryczna.Obwody elektryczne.

Temat w podręczniku str.24. Zapisz do zeszytu temat lekcji  i uzupełnij notatkę (  podana na Padlet)

Na Padlecie znajdziesz filmiki do tego zagadnienia. Szczegóły na FB.


31.03.

Temat: Pyszna kolacja : Racuchy.

Z techniki proponuję Wam dalsze eksperymenty kulinarne. Tym razem zadanie trudniejsze. Na Padlecie podałam bardzo prosty przepis na pyszne racuchy. Spróbujcie przygotować takie danie. Można wykorzystać inny przepis. To zadanie wykonujemy wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej ! Jeśli nie ma takiej możliwości, zapoznajcie się tylko z przepisem. Przesyłamy zdjęcia wykonanego dania na FB.

02.04

Plastyka
Temat: Sztuka użytkowa .Abażur.

Podręcznik str.94-99.    

Celem lekcji jest wykonanie stylowego abażuru. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z tematem w podręczniku. Poznaj pojęcia : desing, ergonomia, rzemiosło artystyczne, wzornictwo przemysłowe. Zapoznaj się z instrukcją wykonania abażuru i spróbuj go wykonać. str. 99. Możesz pracę wykonać z dowolnych materiałów, wg własnych upodobań. Praca może wiązać się z twoimi zainteresowaniami i upodobaniami.

Zobacz film:
https://www.youtube.com/watch?v=zq2EUu-tHOg

https://www.youtube.com/watch?v=A_TCBIeryDc


25.03.2020
Na padlceie i FB nowe zadanie z plastyki. Proszę wykonać kolaż wg. podanego tam przykładu. Wykorzystujemy tylko gazety, wycinamy i dobieramy elementy w taki sposób by, powstał  niecodzienny portret.


Materiał z plastyki, techniki i biologii realizowany jest za pomocą portalu społecznościowego FB , gdzie utworzono grupy do poszczególnych klas, 
oraz platformy Padelt.
  https://www.facebook.com/   - Halina Ziobrowska,
oraz link do padleta:
 https://pl.padlet.com/dashboard  

Wszystkie informacje dotyczącego tego jak korzystać 
z narzędzi do pracy zdalnej otrzymują uczniowie  
na grupach FB.

Uczniów, którzy jeszcze tego nie zrobili, proszę o dołączenie się do grup.